Více jak 15 let zkušeností

Kdo jsem?

Také tak milujete tuto otázku?
Když mi ji nedávno položila moje úžasná přítelkyně, mozek začal pracovat a vymýšlet ty nejchytřejší věty, ale nevyplodila nic. Až se mi do toho přidalo srdce a řekla jsem jen – já JSEM.

A není to vlastně ono? Hlavně si uvědomit, že jsem, kdo jsem a potom už vše přichází tak nějak samo..

Ilona Heřmánková

Předporodní asistentka

A když už jsem máma od tří dětí

Budu s tebou podpora na cestě

A když už tedy jsem, tak se snažím být dobrou mámou třech úžasných dětí. A to je někdy výzva smile

Také dělám to, co mě neuvěřitelně baví, naplňuje a také živí – za což jsem velmi vděčná. Pečuji o ženy. Proto teď asi čteš tato slova. smile

Budu se snažit v Tobě rozvíjet Tvou sebedůvěru, probudit Tvojí sílu. Tvou přirozenou sílu přivézt na svět dítě. Podpořím Tebe a Tvého partnera během cesty těhotenství a porodu. Ukáži Vám novou roli rodičovství.

Budu s Tebou mluvit o všem a otevřeně. Neidealizuji, nestraším. Jsem ale realista. Nerada manipuluji a nejde mi o to Tě nalákat na jednu „správnou cestu“. Sdělím Ti informace a rady, nabídnu možnosti a bude jen na Tobě, jakou cestou se vydáš a co bude Tvému srdci nejbližší.

Budu Ti naslouchat a nehodnotit. Nepředělávat. Protože taková, jaká jsi, jsi naprosto úžasná a jedinečná.

A jak tohlevšechno ke mně vlastně přišlo?

Zázrak zrození stálá
edukace

Už od malinka jsem ráda navštěvovala svou maminku v práci. Jeden čas i ona vedla předporodní kurzy. Když jsem poprvé zhlédla porod na videokazetě, asi v šesti letech – bylo rozhodnuto. Byla jsem naprosto fascinovaná dějem vývoje plodu a zázraku zrození. A to mi zůstalo dodnes.

Po maturitě na zdravotní škole byla moje volba jasná. Studium porodní asistence na fakultě mě poprvé dovedlo k tomu si „osahat“ atmosféru a děj porodu. Bylo to nepopsatelné!

Ihned po promoci jsem nastoupila na porodní sál, kde jsem pracovala tři roky. Během té doby, jsem ale začala negativně vnímat, jak moc jsou ženy neinformované a nechají se řídit někým jiným, než vlastními pocity a vlastním porodním procesem. Také jsem nesouhlasila s některými postupy, především ze stran lékařů. Proto jsem se rozhodla o vytvoření předporodních kurzů. To se psal rok 2012. Od té doby se moje nabídka služeb stále rozšiřuje. Za ty roky jsem mohla poznat již stovky žen a doufám, že jsem jim byla v lecčem nápomocná.

Jsem aktivní členkou Unie porodních asistentek a členkou Laktační ligy.

Neustále se zajímám, vzdělávám a obohacuji novými poznatky.

Kde mě můžeš potkat? Moje služby